Kõik ei kiirusta siiski operatsioonilaua juurde.

Samuti peaksite vältima mikrobladingut, kui: Olete viimase 6 kuu jooksul võtnud isotretinoiini Teil on nõrk immuunsüsteem Sa oled vere vedeldajate peal Sul on vistrikud või haavad kulmudes Te saate vähiravi Teil on päikesepõletus

Võimalik, et peate ootama, kui just said:

Kulmude vaha Keemiline koorimine Laserravi Botox WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Stephanie S. Gardner, MD, 18. detsember 2019

Allikad

ALLIKAD:

Lindsey A. Bordone, MD, dermatoloog, Columbia ülikooli meditsiinikeskus.

Tanya Khan, MD, okuloplastiline kirurg, Tru-Skin Dermatology.

Anna Karp, DO, nahaarst, nahainstituut.

FDA: „Tätoveeringud, ajutised tätoveeringud & Püsimeik, ”„ Tätoveeringud & Püsimeik: teabeleht, “„ Mõtle enne tindi tegemist: kas tätoveeringud on ohutud? ” “Tätoveeringud ja püsimeik.” 

Riiklik Keskkonnatervise Assotsiatsioon: „Poliitiline avaldus mikroplatside kohta.”

Kliinilised sekkumised vananemisel: “Rasked ootamatud kõrvaltoimed pärast püsivat silmameiki ja nende juhtimine Q-lülitatud Nd: YAG laseriga.”

Aspirantuuri ajakiri: “Vaadates kaugemale kosmeetilisest tätoveeringukahjustusest kulmu lähedal: kopsude sõeluuring.”

Püsivate kosmeetikatööstuse spetsialistide selts: „Microbladingu teabeleht”, „Püsikosmeetikute valimine”. 

Madala poorsusega juuksed on inimese juuksed, mis ei ima kergesti vett ega hooldusi. Juuksed võivad olla väikese poorsusega, kui nende märjaks ja kuivamiseks kulub kaua aega. Kui kasutate juuksehooldustooteid, jäävad need pigem juuste pinnale, mitte imenduvad. See muudab juuksehooldusprotseduurid vähem tõhusaks. ‌

Madala poorsusega juuste haldamisega kaasnevad ainulaadsed väljakutsed ja on oluline mõista, kuidas neid õigesti hooldada. 

Mis on juuste poorsus?

Juuste poorsus kirjeldab juuksevõlli võimet vett ja muid kosmeetikatooteid sisse võtta ja kinni hoida. Inimese juuksevõll koosneb tavaliselt kolmest kihist – küünenahk, ajukoor ja medulla. Küünenahk on välimine kiht. See on valmistatud plaatidest, mis kattuvad üksteisega struktuuris, nagu katusesindlid. Madala poorsusega juuste küünenahad on tihedalt kokku pakitud ja asetsevad tasaselt, jätmata niiskuse sisenemiseks tühimikke. See tähendab, et niiskus ja hooldused ei pääse juustesse. ‌

Juuste poorsus on sageli tingitud geneetikast või spetsiifilistest juuksehooldusprotseduuridest. Madala poorsusega juuksed on tavalisemad sirgete juustega inimestega võrreldes looduslikult keerdunud või lokkis juustega. ‌

Kuidas öelda, kas teil on madala poorsusega juuksed

Madala poorsusega juuste pesemine ja kuivatamine võtab oluliselt rohkem aega kui tavalised või suure poorsusega juuksed. Seda seetõttu, et see tõrjub vett, takistades selle tungimist juuksekiudu. Kui madala poorsusega juuksed lõpuks märjaks saavad, võtab nende kuivamine kaua aega

Siin on lihtsad testid, mille abil saate kindlaks teha, kas teil on madala poorsusega juuksed: ‌

Ujukatse: kitkuge juhuslik juuksekiht ja asetage see kaussi toasooja vee peale. Kui see vajub kiiresti põhja, on see poorne. Kui aga teie juuksed ujuvad mõnda aega, on nende poorsus tõenäoliselt madal

Pihustuskatse: pihustage juustele veidi vett ja jälgige seda. Madala poorsusega juuksed ei ima vett kergesti ja neil on niidil endiselt nähtavad veerullid. ‌

Juuste poorsuse tundmine on võtmetähtsusega õigete toodete valimisel ja juuksehooldusskeemi loomisel, mis hoiab neid tervena. 

Jätkub

Madala poorsusega juuste hooldus

Madala poorsusega juuksed tõrjuvad oma loomuliku struktuuri tõttu niiskust tagasi, muutes nende hooldamise ja kujundamise keeruliseks. Siin on mõned praktilised näpunäited, mis aitavad teil oma madala poorsusega juukseid taltsutada ja muuta need niisutatuks, pehmeks ja paindlikuks: 

Selgita. Juuste selgitamine hõlmab sügavpuhastava šampooni kasutamist, et eemaldada juustele ja peanahale kogunenud vanad tooted. Hooldused ja õlid tungivad vaevu madala poorsusega juustesse, mistõttu jäävad need tõenäolisemalt juustele ja peanahale. Need kogunemised blokeerivad juuksefolliikulisid ja kahjustavad teie juuste tervist. ‌

Niisutage. Teie juuksed vajavad niiskust, et muuta need pehmeks, elastseks ja elastseks. Niiskus, mis on teie juustesse loomulikult salvestatud, ei pruugi olla piisav, et see oleks paindlik. Sellepärast peate oma juukseid regulaarselt niisutama palsami ja muude niisutavate toodetega. ‌

SeKasutage kergeid õlisid. Heledad õlid imavad paremini ja sobivad seega paremini madala poorsusega juustele. Need ei koorma teie juukseid ja võivad tungida sügavale juuksevõlli. ‌

Sügav seisund kuumusega. Kandke konditsioneerimistoode ja kasutage juuste soojendamiseks aurutit, termokorki või kapuutsiga kuivatit. Kuumus avab tihedalt kootud küünenaha ja võimaldab palsamil niiskust teie juuksevõllu suruda. Püüdke niiskus kinni, loputades külma veega, mis sulgeb küünenaha.‌

SeKasutage niisutajaid. Niisutavad ained – materjalid, mis armastavad vett – sobivad suurepäraselt madala poorsusega juustele. Nende hulka kuuluvad pektiin, mesi, glütseriin ja aloe vera

Niisutajad tõmbavad oma keskkonnast niiskust ja hoiavad seda, hoides ümbrust niiskena. See aitab vältida madala poorsusega juuste kuivamist. 

Madala poorsusega juuksed ei pea olema probleem. Seda on lihtne hoolitseda, kui olete selle õppinud. Peate lihtsalt proovima ülaltoodud meetodeid ja looma oma juustele sobiva individuaalse lähenemisviisi. 

Kui Lisa Brock Liibanonist, Pa., Otsustas üks aasta pärast neljanda lapse sünnitamist rindade tõstmist ja suurendamist teha, ei teadnud ta, et alustab esimest etappi. "emme makeover." Ta lihtsalt teadis, et tahab oma vanu rindu tagasi.

"Enne lapsi olin täis C tassi," ta ütleb. "Pärast kõigi nelja lapse rinnaga toitmist olin vähem kui A. Ma olin laud. Ma lihtsalt rippusin. Isegi mu ema ütles, et pole kunagi näinud kedagi, kes vajaks rohkem operatsiooni kui insumed komponendid mina."

Kuigi Brock oli sel ajal vaid 29 -aastane, tehti talle operatsioon ja ta oli tulemusest vaimustuses. Nüüd on litsentseeritud praktiline õde, kes on 31 -aastane, naasnud rohkem. Seekord oli tal kõhuplastika.

"Jumal hoidku, et oleksin pidanud oma särgi üles tõstma ja laskma kellelgi seda muhku näha," ütleb ta, viidates oma lõtvunud kõhule, mille kaheksa kuud pidev toitumine ja igapäevane treening ei aidanud midagi. "See pole paks. See on lihtsalt lõtv nahk, mille üle mul pole kontrolli."

Brock on osa üha suuremast hulgast naistest, kes läbivad emme ümberkorraldusi-mitu plastilist kirurgilist protseduuri, mis taastavad või parandavad nende rasedusjärgset keha.

Kuigi emme ümberkujundamise täpseid numbreid on raske leida, sest see on turunduslik termin, mitte kirurgiline, ütleb Douglas Mackenzie, MD, juhatuse sertifitseeritud plastikakirurg Santa Barbaras, Californias, et emad on tema suurim demograafiline seisund. Ta arvestab seda suundumust meie kinnisideega nooruse vastu ja üldsuse nõusolekuga plastilise kirurgia vastu. Isegi arvukad televisiooni ümberkujundamissaated on tema sõnul vaid märk sellest, et mõni aeg tagasi algas buum.

"Erinevalt meie vanemate põlvkonnast tahavad [need emad] jääda nooreks ja tunda end noorena ning säilitada oma keha," ta ütleb. "Muusikal, mida nad kuulavad, restoranidel, kus nad käivad, riietel, mida nad kannavad, on sellel palju pistmist. See on uus põlvkond."

Ameerika plastilise kirurgia ühingu (ASPS) andmetel oli 2006. aastal tehtud 9,9 miljonist kirurgilisest ja minimaalselt invasiivsest kosmeetilisest protseduurist 36% patsientidele vanuses 30 kuni 39 aastat; 29% neist olid vanuses 20 kuni 29 aastat.

Jätkub

Rindade suurendamine kasvas aastatel 2000–2006 55%, 212 500 protseduurilt 329 326 -le. Rindade tõstmine – teine ​​lemmik emade ümberkujundamise hulgas – kasvas viimase kuue aasta jooksul 96%, protseduuride koguarv oli 52 836 -lt 103 788 -le. Kõhutõmbed hüppasid ilmatu 4 384% ja tuharatõusud kasvasid 174%.

Isegi kosmeetiline genitoplastika, mis hõlmab sageli labia minora või labia majora muutmist, on muutunud moes.

Laurie Casas, MD, pardal sertifitseeritud plastikakirurg ja rindade suurendamise kosmeetikaõpiku kaasautor, rõhutab, et kuigi plastilise kirurgiaga patsiendid võivad üldiselt nooreneda, ei ole emade sünnitusjärgne plastiline kirurgia uus.

"Rindade suurendamine oli 1970ndatel ja 1980ndatel väga populaarne," ta ütleb. "Nad nimetasid seda “rindade taastamiseks sünnitusjärgsete muutuste tõttu” ja seda tehti väga -väga vaikselt ning kindlustus tasus selle eest. Aastatel 1991–2003 oli paus, sest naised kartsid, et implantaadid ei ole ohutud, ja seetõttu tahtsid nad teadust näha. Pärast seda muutus see taas ohutuks, mistõttu me näeme [tõusu]."

32 -aastane Jennifer Malone on üks neist emadest. Kolm kuud tagasi valis kinnisvaramaakler Jefferson, Ga., Sünnitusjärgse plastilise kirurgia trifecta: kõhuplastika; rindade tõstmine pluss suurendamine; ja rasvaimu tema jalgadel, kätel, kõhul ja alaseljal.

Selle aasta lõpus kavatseb Malone, kellel on kolm kooliealist last, kasutada ka tasuta rasvaimu "puudutused" pakendis kaasas.

"Ma ei jõua ära oodata," ta ütleb. "Ja kui rinnad hakkavad ümbermõtestama, tõstab ta ka need tasuta ümber."

Kulud ja tüsistused

Need muutused ei tulnud aga ilma valuta. Kuigi tõsiseid tüsistusi ja surma juhtub harva, võib protseduuride valu olla tugev, eriti esimestel päevadel pärast operatsiooni.

"Olin valmis halvimaks, kuid olin kolme päeva pärast narkootikumidest loobunud," ütleb Malone. "Esimesed 24 tundi on siiski teie elu kõige kohutavam aeg. See oli puhas põrgu."

Siiski ütleb Malone, et tema taastumisperiood oli üllatavalt lihtne ja armid kaovad kiiresti. Brock oli ka üllatunud, kui kiiresti ta tagasi põrkas – kuigi esimesed kolm päeva pärast operatsioone olid mõlemad väga valusad.

Jätkub

Kulud on veel üks tegur. Malone rahastas oma ema ümberkujundamise 14 000 dollari maksumust oma isa kingitusega. Brock maksis mõlema operatsiooni eest krediitkaardiga.

2006. aastal kulutasid ameeriklased kosmeetilistele protseduuridele 11,5 miljardit dollarit. Riigi keskmine kirurgi rindade suurendamise tasu oli 3600 dollarit. Kõhutõmbed olid keskmiselt 5063 dollarit ja rasvaimu 2750 dollarit. Lisage anesteesia, haiglatasud ja muud kõrvalkulud ning hinnasildid tõusevad märkimisväärselt.

Casas võtab soolalahusega implantaatide abil rindade suurendamise eest 7000–8000 dollarit. Silikoon lisab veel 1000 dollarit. Ta arvestab kõhu tõmbamise eest 9 000–10 000 dollarit ja rasvaimu eest 3000 dollarit piirkonna kohta. Mackenzie kulud on võrreldavad.

Erinev valik

Kõik ei kiirusta siiski operatsioonilaua juurde.

Casas hindab, et kolmandiku emade rinnad, keda ta oma 18-aastase praktika jooksul näinud on, normaliseeruvad pärast rasedust-kui nende kaal läheb. Teine kolmandik kannatab venitatud naha ja vähem rinnakoe all. Viimasel kolmandikul, kuhu sageli kuuluvad ka need, kes lapse kaalu ei kaota, on pärast sünnitust suuremad rinnad.

Samuti soovitab ta patsientidel proovida kõhupiirkonda pingutada kõigepealt dieedi ja treeningu abil, mis paljudel juhtudel võimaldab neil kõhupiirkonnast mööda minna.

"Mõned naised põrkavad tagasi, nagu poleks midagi juhtunud," Ütleb Mackenzie. "Mõne naise keha on pärast rasedust laastatud."

Teiste emade jaoks on see prioriteetide ja naise heaolu küsimus.

Malone noorem õde Joanna Duke, 28-aastane avalike suhete esindaja ja kahe lapse ema Decaturis, Ga., On emme ümberkorralduste vastu. Ta usub, et paljud naised üritavad operatsioonidega emotsionaalseid probleeme lahendada.

"See on nagu Band-Aidi panemine suuremale probleemile, millega te pole nõus tegelema," ta ütleb. "Esmalt peate need probleemid lahendama. Siis, kui teil on endiselt enesehinnangu probleem-või mis iganes ajendab teid plaanilisele operatsioonile-tehke see ära. Kuid minge kõigepealt nõustamisele, sest üheksa korda kümnest on minu tuttavatel inimestel ka emotsionaalsed probleemid."

Jätkub

Seda seisukohta jagab Kathryn Probasco, 38, Sacramento, Californias. Praegu oma kolmanda lapsega rase, tunnistab advokaat ja arsti naine, et kuigi ta aeg-ajalt igatseb oma raseduseelset keha, ei tehta talle kunagi sünnitusjärgset plastilist operatsiooni.

"Vananemine ei huvita mind – eriti mitte" ta ütleb. "Osa enese aktsepteerimisest on nende muutuste aktsepteerimine, mis muutuvad elus vanemaks saades, ja ma mõtlen vaimselt, füüsiliselt, emotsionaalselt ja vaimselt. Kui teie suurim mure pärast sünnitust on see, kas teie rinnad langevad, on teie prioriteedid vales kohas."

Casas on mures ka oma patsientide üldise tervise pärast. Ta eelistab seda terminit "restaureerimine" et "emme muutused," ja erinevalt paljudest ilukirurgidest keeldub ta opereerimast kedagi, kes pole valmis enesedistsipliini harjutama.

"Rasvaimu, jah, aga ma ei tee invasiivset plastilist operatsiooni inimesele, kes on 30 naela ülekaaluline," ta ütleb. "Ma nõuan, et kõik minu patsiendid treeniksid ja toituksid hästi. Kui soovite, et õmbleksin teie [kõhu] lihaseid kunstlikult, on kõik korras. Kuid võite selle uuesti välja puhuda, süües või üle pingutades. Miks mitte lihtsalt enne operatsiooni sellega tegeleda?"

Casas pakub neid soovitusi naistele, kes kaaluvad emme ümberkorraldusi, et nad saavutaksid parima võimaliku tulemuse – ja säilitaksid need tulemused. Ta soovitab, et sünnitusjärgse kirurgiaga patsiendid:

Esmalt saavutage soovitud kaal. Veenduge, et nad treeniksid vähemalt 30 minutit päevas: vähemalt 15 minutit intervalltreeningut ja 15 minutit vastupanutreeningut, vaheldumisi erinevate kehaosadega, erinevatel nädalapäevadel. Harjuta suurepärast toitumist. Hoidke alkoholi tarbimine vähem kui 2-3 jooki nädalas. Suitsetamisest loobuda. Looge oma kirurgi dikteeritud täielikuks taastumisperioodiks ebaõnnestumata tugisüsteem.

See viimane nõue on tema sõnul kriitiline.

"Suurim probleem emadega on see, et neil pole kedagi, kes hoolitseks oma beebide ja laste eest ning nad ei hoolitse enda eest," Casas selgitab. "Ma ei opereeri alla 5 -aastaste lastega ema, kui tal pole kedagi, kes hoolitseks oma laste eest vähemalt kaks nädalat. Sellel pole lihtsalt mõtet, kui kavatsete tõsta ja sõita ning pesu ja koristustööd teha. Sa lihtsalt rikud oma tulemusi."

Jätkub

Siiani ei kurda Brock ega Malone oma tulemuste üle – ega tee midagi nende ohtu seadmiseks.

"Jumal küll!" Ütleb Brock. "Minu enesehinnang on hämmastav! Ma võin uuesti peeglisse vaadata, ilma et ma oleksin nutnud."

Malone ütleb, et see kogemus on andnud talle uue enesetunde.

"Mulle lihtsalt meeldib jälle olla tüdruk ja naine," ta purskab. "Tunnen end üha enam üksikisikuna. Minu vana isiksus hiilib tagasi."

Casas tuletab meelde neid, kellel on olnud ema ümberkorraldusi, et miski pole püsiv. Lisaks vältimatule vananemisprotsessile vajavad mõned protseduurid käimasolevaid operatsioone.

"Rinnaimplantaadid, nagu kõik meditsiiniseadmed, vajavad hooldust," ta ütleb.

Just seetõttu nõuavadki Probaco-sugused naised, et sünnitusjärgsest plastilisest kirurgiast on parem loobuda, kui alustada lõputut võitlust ajaga.

"Kõik vananevad," ta ütleb. "Loodetavasti austab meie ühiskond neid muutusi mingil hetkel nende häbimärgistamise asemel."

WebMD funktsioon Arvustanud Louise Chang, MD, 15. jaanuar 2008

Allikad

ALLIKAD: Lisa Brock, ema.